Cup of Polish

Polacy MISTRZAMI ŚWIATA

 AUDIO 

POBIERZ PLIK MP3

 • +

  TEKST

  Polacy zostali Mistrzami Świata w siatkówce. Wygrali finałowy mecz z Brazylią w czterech setach. W całym turnieju przegrali tylko jeden mecz – ze Stanami Zjednoczonymi.

  Trenerem polskiej drużyny jest Francuz, Stephane Antiga. Zbudował on prawdziwy zespół, w którym grają razem „starzy” i „młodzi”. Wszyscy byli zaangażowani na 100%. Wszyscy pracowali na wspólny sukces, wygrywali mecz po meczu. Wszyscy przeszli trening mentalny i realizowali zaplanowane cele.

  Mistrzostwa Świata w siatkówce miały miejsce w kilku miastach Polski. Ich pozytywną częścią byli na pewno polscy kibice, którzy dopingowali Polaków i stworzyli świetną atmosferę na meczach.

 • +

  SŁOWNIK

  zostawać / zostać – być w nowej roli

  mistrz – ktoś, kto jest najlepszy

  wygrywać / wygrać – być najlepszym w rywalizacji, w konkursie

  przegrywać/ przegrać – być gorszym w rywalizacji, w konkursie

  drużyna – ekipa, zespół

  zespół – ekipa, drużyna

  wspólny – dla wszystkich

  przechodzić / przejść – iść przez

  cel – coś, co planuję zrobić

  kibic – fan

  dopingować – kibicować, być fanem

  (s)tworzyć – (wy)kreować


 AUDIO 

POBIERZ PLIK MP3

 

 • +

  TEKST

  Mistrzami Świata 2014 w siatkówce zostali Polacy. Finałowy mecz z Brazylią wygrali w czterech setach 18:25, 25:22, 25:23, 25:22, do czego znacznie przyczynił się Mateusz Mika, który zdobył 22 punkty.

  Polska drużyna siatkarska została Mistrzem Świata drugi raz w historii. W 1974 roku udało się to siatkarzom, których trenerem był Hubert Wagner – legenda polskiej siatkówki.

  Dzisiaj trenerem Polaków jest Francuz – Stephane Antiga. Został powołany na tę funkcję w maju i nie była to decyzja przyjęta przez wszystkich entuzjastycznie. Wcześniej grał z Polakami w jednej drużynie – Skrze – Bełchatów. Przez kilka miesięcy udało mu się stworzyć prawdziwą drużynę. Starannie wybrał zawodników, a nawet pożegnał się z kilkoma gwiazdami zespołu. Zawodnicy przeszli trening mentalny i wspólnie, mecz po meczu, pracowali na każdą wygraną. Antiga powołał do kadry zarówno doświadczonych, jak i młodych zawodników, dzięki czemu na boisku oglądaliśmy mieszankę rutyny i entuzjazmu, talentu, wiary w sukces i sportowej konsekwencji i arogancji.

  Zaś atmosferę na spotkaniach Mistrzostw umilali polscy kibice.

 • +

  SŁOWNIK

  przyczyniać się / przyczynić się – mieć wpływ na coś

  siatkarski – związany z siatkówką

  siatkarz – osoba, która gra w siatkówkę

  powołany – nominowany na jakąś funkcję

  przyjęty – zaakceptowany

  starannie – z dużą dokładnością

  zawodnik – gracz, członek drużyny

 

 

Ewaluacja
FavoriteLoadingDodaj do ulubionych
Tagged with:    

KOMENTARZE

Post your comments