Cup of Polish

Soczi w BBC “po polsku”

 AUDIO 

POBIERZ PLIK MP3

 • +

  TEKST

  Polski klip promuje zimową olimpiadę w Soczi w BBC Sport. Film animowany komputerowo trwa 1,5 minuty. Oglądamy zimowy, górski pejzaż i potężną naturę– śnieg, deszcz, wiatr. Sportowcy wchodzą na ogromną górę i zaczynają rywalizację z przyrodą. Kto wygra?Film zrealizował Tomek Bagiński, autor innego krótkometrażowego filmu animowanego pod tytułem „Katedra”. Za ten film Bagiński dostał nominację do Oskara w 2002 roku.

  Produkcja i postprodukcja „Natury” to praca polskich grafików z Warszawy (studio Platige Image) i z Wrocławia (studio Juice).

 • +

  SŁOWNIK

  promować – robić promocję

  animowany – robiony techniką animacji

  trwać – zajmować jakiś czas

  potężny – mocny, silny

  ogromny – duży, gigantyczny

  zaczynać / zacząć – startować


 AUDIO 

POBIERZ PLIK MP3

 

 • +

  TEKST

  BBC Sport promuje zimowe igrzyska w Soczi klipem zrealizowanym przez Polaków. Animowany komputerowo film trwa 1,5 minuty. Całość utrzymana jest w mrocznym, tajemniczym klimacie i kojarzy się z „Władcą pierścieni” Tolkiena albo popularnym serialem „Gra o tron”. Narratorem jest Charles Dance, który gra Lannistera w tym właśnie serialu. Spot przedstawia siłę natury, z którą rywalizują sportowcy. Przyroda jest silna, walczy śniegiem, deszczem, mrozem, wiatrem. Sportowcy wspinają się na potężną górę i zaczynają wyścig. Kto wygra? Człowiek czy siła przyrody?

  Autor filmu, Tomek Bagiński, w 2002 roku został nominowany do Oskara za inny swój animowany film krótkometrażowy pod tytułem „Katedra”. Skończył architekturę na Politechnice Warszawskiej. Pracuje w warszawskiej agencji kreatywnej Platige Image, która razem z wrocławskim studiem Juice zrealizowała produkcję i postprodukcję filmu dla BBC.

 • +

  SŁOWNIK

  igrzyska – olimpiada

  całość – wszystko

  utrzywać / utrzymać – tu: robić coś tak samo

  mroczny – ciemny, niebezpieczny

  tajemnica – sekret

  tajemniczy – niejasny

  kojarzyć się –wywoływać konotacje

  narrator – osoba, która mówi

  przedstawiać / przedstawić – prezentować

  wspinać się – wchodzić pod górę

  wyścig – rywalizacja, kto będzie pierwszy

  siła – moc, energia

  przyroda – natura

 

 

Ewaluacja
FavoriteLoadingDodaj do ulubionych
Tagged with:     ,

Post your comments